ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات ویژه فناوری خود توسعه یافته ایم

بینش ویژه

با ما تماس بگیرید

راهکار ابری

راهکار ابری

راهکار ابری (Cloud) مدلی برای فراهم کردن دسترسی آسان از طریق اینترنت، به مجموعه ای از منابع مانند سرورها، فضای ذخیره سازی، برنامه های کاربردی و خدمات بر اساس تقاضای سازمان ها و کاربران است. این دسترسی با کمترین نیاز به مدیریت منابع سخت افزاری و سرویس دهنده خدمات سامانه های نرم افزاری و اطلاعات می باشد. راهکار ابری به معنی توسعه و به کارگیری فناوری اطلاعات برمبنای اینترنت و به صورت مشترک و سهمیه بندی شده است.

در فناوری رایانش ابری، منابع فناوری اطلاعات مانند سخت افزار، نرم افزار و زیرساخت در قالب مدل های مختلفی ارائه می شوند که از همگی آنها تحت عنوان سرویس یاد می شود. هر یک از این مدل ها برای استفاده کنندگان، میزان دسترسی مشخصی را به زیرساخت های موجود در این فناوری فراهم می کند. کاربران می توانند براساس نیاز، یکی از خدمات ارائه شده را بدون در اختیار داشتن نرم افزارها و سخت افزارها انتخاب و استفاده کنند. کاربران رایانش ابری، مالکان زیرساخت های فیزیکی و نرم افزارها نیستند بلکه منابع پردازشی، در مالکیت دیگری است و کاربران از خدمات ارائه شده بهره می گیرند.

در صورت اتصال به اینترنت و وجود پهنای باندکافی، می توان اطلاعات مورد نیاز مانند داده ها، تصاویر و فایل ها را با استفاده از دستگاه های مختلفی نظیر تلفن همراه و کامپیوتر ایجاد، مشاهده و ویرایش نمود. کاربران رایانش ابری به منظور تامین زیر ساخت سخت افزاری و سرورها و زیر ساخت نرم افزاری و کنترل ترافیک اینترنت و نگهداری و پشتیبانی سخت افزار و نرم افزار هزینه ای پرداخت نمی کنند و هزینه و زمان خود را صرف گسترش کسب و کار خود می نمایند. در واقع، اساس این مدل بر دریافت خدمات از طریق بستر اینترنت و شبکه استوار است و نه محصول و کاربران رایانش ابری فقط هزینه استفاده از خدمات ارائه شده را پرداخت می نمایند.

راهکار ابری در نظام سلامت

“سامانه ایزی مد” با توجه به تغییر نظام سلامت به منظور استفاده از فناوری اطلاعات در ارتقای کیفیت خدمات سلامت، پرونده الکترونیک سلامت از طریق فضای ابری و به وسیله سازماندهی بهتر پرونده های بیماران، کادر بهداشتی و درمانی را قادر می سازد که در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنند و مراقبت از بیماران را بهبود بخشند، بدین ترتیب فرآیند تشخیص و درمان آسان تر می شود.

مزایا و کاربردهای رایانش ابری در مراکز و سیستم های بهداشتی و درمانی عبارتند از: کاهش هزینه های سخت افزاری و نرم افزاری (حذف خدمات پشتیبانی و نگهداری)، توسعه پذیری خدمات، ارتقای سریع و دائم نرم افزار، سازگاری بیشتر، ظرفیت نامحدود ذخیره سازی اطلاعات، قابلیت اطمینان بیشتر به داده ها (افزایش امنیت)، دسترس پذیری همیشگی به اطلاعات بهداشتی و درمانی (دسترسی از هر جا و عدم وابستگی به مکان)، در اختیار داشتن آخرین و جدیدترین اطلاعات سلامت (سهولت در به روزرسانی)، همکاری گروهی ساده تر (سهولت در اشتراک داده ها بین گروه های تصمیم گیر و متخصصان حوزه سلامت)، استقلال داده ها نسبت به سخت افزارها، سهولت در تهیه نسخه های پشتیبان، متمرکز کردن داده ها و عدم تحمیل هزینه اولیه خرید تجهیزات (صرفه جویی در تامین سرمایه لازم برای خرید سخت افزار و نرم افزار و خدمات)، اشتراک گذار ی داده ها و دسترسی آسان تر و ارزان تر به اطلاعات حوزه سلامت از مزایای اقتصادی رایانش ابری است.

راهکار ابری براساس ارائه خدمات مبتنی بر نرم افزار در نظام سلامت

ارائه خدمات مبتنی بر نرم افزار یا SaaS مخفف عبارت Software as a Service می باشد که نوعی مدل ارائه نرم افزار است که بطور کامل و یکپارچه روی راهکار ابری (Cloud) مستقر است و دسترسی کاربران به نرم افزار در بستر اینترنت امکان پذیر خواهد بود. در این شیوه (SaaS) محصول نرم افزاری در قالب یک خدمت در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد و پردازش‌ها و تحلیل‌ها و ذخیره‌سازی و طبقه‌بندی داده ها و نرم افزار، همگی در سرورهای شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمت انجام می‌شود و مصرف کننده با یک مرورگر یا یک اپلیکیشن بسیار سبک، به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید.

ارائه خدمات مبتنی بر نرم افزار از نظر هزینه تفاوت هایی برای مصرف کننده دارد. در این مدل ارائه نرم افزار، هزینه ها بصورت ماهانه یا برحسب میزان استفاده و یا تعداد کاربران است. از آنجایی که نرم افزار روی سرورهای متعلق به ارائه دهنده نرم افزار، نگهدار می شود و مصرف کننده نیازی به تهیه سخت افزار برای استقرار نرم افزار ندارد و همچنین هزینه های نصب، نگهداری و تعمیرات سخت افزار، نگهداری و پشتیبانی نرم افزار، به روزرسانی و اتقاء نرم افزار و سخت افزار، امنیت و سایر هزینه ها نیز در این مدل برای مصرف کننده وجود ندارد.

سامانه ایزی مد” در بستر مدل رایانش ابری (Cloud) و براساس مدل ارائه خدمات مبتنی بر نرم افزار (SaaS) به آدرس www.easymed.ir ارائه میگردد.

جمع بندی

“سامانه ایزی مد” در بستر مدل رایانش ابری (Cloud) و براساس مدل ارائه خدمات مبتنی بر نرم افزار (SaaS) می باشد که به منزله یک راهکار نرم‌افزاری حاضر و آماده برای عرضه به پزشکان و ارائه دهندگان خدمات سلامت (کاربران) در حوزه‌های بهداشتی و درمانی است. به عبارتی،‌ مطب ها و مراکز بهداشتی و درمانی با خرید “سرویس های سامانه ایزی مد” این امکان را در اختیار اعضای تیم خود یا حتی مشتریان‌شان قرار می‌دهند تا صرفاً با استفاده از یک مرورگر بتوانند از سرویس های مختلف “سامانه ایزی مد” استفاده نمایند و این در حالی است که کلیه مباحث مربوط به شبکه، زیرساخت، سرور،‌ پایگاه داده، دیتاسنتر، سیستم‌عامل، میان افزارها، توسعه نرم افزار و اپلیکیشن ها بر عهده شرکت دمیس است.

“سامانه ایزی مد” با ویژگی هایی که برای ذخیره سازی، یکپارچه سازی و دسترس پذیرکردن اطلاعات حوزه سلامت، بدون وابستگی زمانی و مکانی دارد، از کارایی قابل توجهی برخوردار است و موجب یکپارچگی و تسهیل دسترسی در داده های پزشکی و سلامت و کاهش هزینه ها می گردد و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی را قادر می سازد که مراقبت از بیماران را بهبود بخشند و فرآیند تشخیص و درمان، آسان تر شده و موجب ارتقای خدمات سلامت گردد.

در این مدل هزینه های ارائه خدمات “سامانه ایزی مد”، بصورت ماهانه یا برحسب میزان استفاده و یا تعداد کاربران می باشد و هزینه های تامین سرورها، نصب، نگهداری و تعمیرات سخت افزار سرورها، نگهداری و پشتیبانی نرم افزار، به روزرسانی و اتقاء نرم افزار و سخت افزار، امنیت و سایر هزینه ها برعهده مصرف کننده (مشتری) نمی باشد.

ارتباط با ایزی مد از طریق اپلیکیشن

با استفاده از اپلیکیشن‌ ایزی مد سوابق بیماری و پرونده‌های پزشکی بیماران به همراه ارتباط صوتی و تصویری جهت ثبت شرح حال و تجویز نسخه در دسترس شماست.

درخواست دمو

برای دریافت دمو و اطلاع از تعرفه ها فرم زیر را تکمیل کنید


“سامانه ایزی مد” بستری را فراهم کرده ‌است که خدمات بهداشتی درمانی و مراقبت سلامت با استفاده از فناوری‌های نوین به آسان ترین شکل ممکن، در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه به صورت آنلاین و در هر مکان در دسترس پزشکان، مراکز بهداشتی درمانی و بیماران قرار میگیرد و تمام افراد جامعه دارای یک پرونده هوشمند سلامت می باشند.

همکاران ما

تماس با ما

© کلیه حقوق برای ایزی مد محفوظ است.